Novinky

Bottle
zpět

HONZA KŘÍŽEK vydává sólový debut a načíná zbrusu novou kapitolu své bohaté kariéry

Honza Křížek, frontman dnes již kultovních Walk Choc Ice, dlouholetý hlas Blue Effect, multiinstrumentalista, skladatel filmové a scénické hudby (mj. Zlatý muž z Ria nebo Cirk La Putyka), se letos vůbec poprvé ve své bohaté kariéře představuje se svou sólovou autorskou tvorbou. Album pojmenované jednoduše Honza Křížek vyjde 10. listopadu u Supraphonu a jej video ke skladbě Tsunami. Autorem videoklipu ke skladbě Tsunami je Rosťa Novák mladší, herec a principál souboru Cirk La Putyka. Kameru obsluhoval Jakub Jelen, který klip také sestřihal.

Klip ke zhlédnutí zde:  https://youtu.be/U1tTCxe8BR8

 

HONZA KŘÍŽEK – „Tsunami“  4:22

Hudba: Honza Křížek

Text: Honza Křížek

Režie: Rostislav Novák ml.

kamera a střih: Jakub Jelen

(C) 2017 SUPRAPHON a.s.

CZZ891702035

 

Klip v TV stahujte prosím zde: http://media.supraphon.cz/-/honza-krizek-vydava-solovy-debut/

 

„Tsunami je pro mě vlna lásky, která zaplaví suchý břeh. K napsání písně mě inspirovala má žena Petra, která mi byla v jedné z nejtěžších chvil v životě obrovskou oporou. Byl jsem jako ten suchý břeh, vyprahlý, smutný. Ona ale stála vedle mě jako ztělesnění lásky, poněkolikáté v životě mi poskytla energii a sílu. Myslím si, že je to dobrý důvod k tomu napsat o ní písničku,“ vysvětlil Křížek.

 

Křížek album kompletně nahrál a nazpíval ve studiu The Barn pod producentským dohledem Dana Frimla (Mean Messiah), který zároveň na nahrávku přispěl skladbou Planety. Ta je společně s coververzí pro nejednu generaci zásadního songu Slunečný hrob s hostujícím Michalem Pavlíčkem jedinou písní, pod níž není Honza podepsán coby autor.

Zbývající jedenáctka skladeb představuje bývalého člena Kollerbandu a dlouholetého spoluhráče Ivana Krále jako svébytného tvůrce, jehož hlavní doménou je chytrý pop-rock, ale nebojí se zakoketovat si s punk-rockem či elektronikou.

Že do toho jde takříkajíc Křížek po hlavě, ostatně potvrzuje i do detailu vychytaná vizuální stránka celého projektu. Na starosti ji má Rostislav Novák ml., herec a principál Cirk La Putyka a podobně jako v případě hudby samotné Honzu představí – ať už prostřednictvím obalu a bookletu alba, či chystaných videoklipů – v mnoha polohách, z nichž ani jednu rozhodně není radno nechat bez povšimnutí.

 

Symbolicky v roce, kdy Walk Choc Ice slaví 25 let existence zcela exkluzivním koncertem v pražském Paláci Akropolis (13. 11.2017), tak Honza Křížek načíná se vším všudy zbrusu novou kapitolu své hudební kariéry. Kapitolu sólové autorské tvorby, jejíž první zhusta popsané stránky máte možnost právě teď rozečíst a těšit se na další napínavé pokračování v podobě jeho akustický sólových vystoupení, nebo energických a výbušných koncertních show, které Honza na příští rok chystá spolu se svou novou doprovodnou kapelou!

 

Sledujte nás na Facebooku