• INTERVIEW S
  Markétou Janatovou
 • ROZHOVOR
  s ředitelkou Bauer Medica
 • INTERVIEW
  M&M REALITY
 • ČESKÝ MEJDAN
  s Impulsem
 • SOUŤEŽ S
  DERMACOLEM
Interview s Markétou Janatovou, Area Director of Sales & Marketing Barcelo Hotel Group Czech Republic
janatova.jpg   
1    Jaká je historie Barceló Hotel Group v Praze a v České republice vůbec?

Historie sahá do roku 1993, kdy společnost Barceló Hotel Group otevřela hotel Barceló Praha na Praze 4 (nynější Occidental Praha) a stala se i majitelem této hotelové budovy.

    2    Které hotely v ČR dnes patří pod BHG?
Čtyřhvězdičkové hotely Occidental Praha a Occidental Praha Five, Barceló Old Town a pětihvězdičkové hotely Occidental Praha Wilson a Barceló Brno Palace.

  

 3    Máte nějaké představy o tom, jak se bude BHG dál ve Vašem regionu rozvíjet?

Konkrétní představu rozvoje máme. Záměrem je posílit pozici skupiny na hotelovém trhu v rámci střední a východní Evropy prostřednictvím expanze na Slovensko, do Rakouska a Maďarska.

    4    Existuje nějaká „filozofie“ hotelů Barceló?
Ano, existuje. Filozofie je postavená na rodinné tradici. Barceló je původem španělská hotelová skupina, kterou vlastní již třetí generace rodiny Barceló. Naše filozofie je postavená na individualitě hotelů a osobním přístupu k hostům.

    5    Váš Barcelo Old Town hotel, který se nachází přímo na Královské cestě byl v polovině 19. století jediným místem ve městě, kde se ubytovávali příslušníci habsburského rodu. Bydlely v něm v současnosti také nějaké celebrity?
Bydlel zde například světoznámý německý Dj Paul Van Dyk, nebo představitel Draco Malfoye z filmové série Harry Potter -  Tom Felton.

    6    Ve společnosti panuje představa, že takové hotely jsou hlavně pro turisty. Najde se v nabídce Vašich hotelů i něco pro Pražana?
V pražských hotelech probíhají pravidelně hudební večery otevřené široké veřejnosti. Tyto se samozřejmě opírají především o jižanské tóny a temperament, v Barceló Old Town, je pak možné navštívit i jazzové večery. Další možností je např. romantický víkendový poby v našem pětihvězdičkovém hotelu Barceló Brno Palace, kde budou hýčkáni naším personálem. 
 
    7    Kdybyste měla pozvat někoho na večeři do hotelu Barceló, na jaké speciality byste ho nalákala? Našlo by se i nějaké polední menu?  
Restaurace Palazzo brněnského Barceló zaujme především degustačním menu. V rámci pražského zastoupení je mezi hosty pravděpodobně nejoblíbenější restaurace v hotelu Barceló Old Town, kde mimo stálé menu, mají hosté k dispozici polední nabídky v pracovní dny a k ochutnání i sezonní pokrmy. V letních měsících si lze na zdejší zahrádce odpočinout se sklenkou domácí limonády. V zimním období pak členité prostory restaurace a baru v budově ze 13.století provoní svařené víno či „cortado“-silná káva oblíbená ve Španělsku.

    8    Proč podporuje Barceló Group Českého slavíka?
Dle našeho názoru je jednou z nejlepších československých pěveckých soutěží na profesionální úrovni. Je zavedenou značkou, a proto je nám ctí s ní pojit i naše jméno.
barcicon.jpg