• INTERVIEW S
  Markétou Janatovou
 • ROZHOVOR
  s ředitelkou Bauer Medica
 • INTERVIEW
  M&M REALITY
 • ČESKÝ MEJDAN
  s Impulsem
 • SOUŤEŽ S
  DERMACOLEM
Bartošová Iveta
​ BARTOŠOVÁ Iveta (*8. 4. 1966)

bartosova-iveta.jpg Ve své generaci patří k nejúspěšnějším českým zpěvačkám 80-tých a 90-tých let. Trojnásobná Zlatá slavice a vítězka televizní ankety Týtý vstoupila do české pop music společně s Petrem Sepéšim (Červenám, Knoflíky lásky). Jejich úspěšná spolupráce skončila předčasně tragickou nehodou Petra Sepéšiho a zpěvačka se na řadu měsíců odmlčela. Vrátila se megahitem Léto, v roce 1986 poprvé zvítězila v anketě Zlatý slavík a představila se divákům v celé republice v samostatném koncertním programu Variace. Na jaře roku 1987 začala spolupracovat s Orchestrem Ladislava Štaidla. Koncem mimořádně úspěšného roku jí vyšlo sólové album I.B., za které obdržela od firmy Supraphon Zlatou desku. Následovala série dalších úspěchů - statisíce prodaných alb, desítky hitů, vítězství v mnoha hitparádách a žebříčcích i vyprodaná turné. Na jaře 1993 získala hlavní roli upíří hraběnky ve filmu Jaroslava Soukupa Svatba upírů. Rok 1994 jí přinesl jubilejní desáté album Malé bílé cosi a koncertní turné, v němž vystupovala i její sestra Ivana. Česká akademie populární hudby Ivetu Bartošovou již dvakrát nominovala na Výroční hudební cenu, četné hitparádové úspěchy jí přineslo také následující album Čekám svůj den (1996). Počátkem roku 1997 přijala nabídku Karla Svobody k účinkování v muzikálovém bestselleru Dracula, který byl její první muzikálovou příležitostí. V roce 1998 získala za album Ve jménu lásky platinovou a dvojplatinovou desku a projekt byl označen za comeback století.

     V roce 1999 Iveta Bartošová vydala album Bílý kámen, které slavilo četné hitparádové úspěchy. V prosinci 1999 se Iveta stala druhou nejpopulárnější zpěvačkou v Čechách - v anketě Český slavík obsadila 2. místo.

     Novou muzikálovou příležitostí byla pro Ivetu role Sandy v bratislavské Pomádě a role orientální krásky Haydée ve Svobodově Monte Cristovi

     Jako moderátorka se Iveta opět představila v červnu 2001 po boku Viléma Čoka na finálovém večeru Mezinárodního hudebního festivalu Děčín 2001 a moderátorské zkušenosti zúročila rovněž jako jedna ze čtyř hvězdných redaktorek Radia Impuls, na jehož vlnách v průběhu roku 2002 uváděla pořad  Haló, tady… Iveta Bartošová. V září 2002 vydala společnost EMI Music album Hej pane diskžokej, na nějž Iveta nově nazpívala své starší hity, ovšem v moderním disko aranžmá. Na jaře 2003 se Iveta představila hned ve dvou muzikálech najednou: Do Kongresového centra Praha se opět (ovšem jen na půl sezóny) vrátil Dracula, pro nějž Iveta znovu nazkoušela dvojroli Adriany/Sandry, mnohem větší výzvou však pro Iveta byla role Johanky z Arku ve stejnojmenném muzikálu Ondřeje Soukupa. Zahrála si také v muzikálu Miss Saigon.

Ocenění celkem

Zlatý slavík

Český slavík
a Český slavík Mattoni

zlato

stříbro

bronz

zlato

stříbro

bronz

zlato

stříbro

bronz

3

5

3

3

3

0

0

2

3

 

 
Oficiální webové stránky Ivety Bartošové        FK webové stránky Ivety Bartošové